Linki sponsorowane

Figurki Nowe Przygody He-Mana

VN:F [1.9.22_1171]
Jak wspominacie? +6 (od 6 głosy)

he-man-figurki„Czujny Tatarus w swoim pojeździe, Optik nie ma najmniejszej szansy.” We wczesnych latach dziewięćdziesiątych reklamę figurek z Nowych Przygód He-Mana znał każdy, kto oglądał wieczorynkę.
The New Adventures of He-Man to nieco dziś zapomniany następca oryginalnej kreskówki o najsilniejszym człowieku wszechświata. Towarzyszące mu figurki produkcji Matell były jedną z pierwszych dużych serii zabawek, które były oficjalnie dystrybuowane w Polsce. Tak jak większość dziewczynek w tamtych latach marzyła o Barbie, Cindy albo Małych Kucykach, tak mało który chłopak nie chciał mieć Hydrona, Icarusa czy Hoove’a.
Nie tylko pierwszeństwo na rynku zapewniło tym figurkom duży sukces. Już w późnych latach osiemdziesiątych z za zachodniej granicy docierały do Polski nowocześniejsze zabawki, w tym również figurki z oryginalnej kreskówki o He-Manie, dostępne głównie w sklepach PEWEX. W porównaniu do swoich następców były one jednak nieco siermiężne. Plastikowi bohaterowie Nowych przygód mieli nowocześniejszą broń, zdejmowane elementy pancerza i rozmaite umiejętności specjalne. Hydron umiał pływać, Hoove kopał a Insyzor łapał przedmioty w swoje słoniowe kły. Seria ta nawet na tle innych towarzyszących filmom animowanym zabawek wypadała bardzo efektownie.
Obok klocków Lego figurki z Nowych Przygód He-Mana były jednymi z najbardziej pożądanych zabawek tamtego okresu. Pewnym rozczarowaniem dla młodych entuzjastów okazała się kreskówka, w której jakby zabrakło czasu antenowego dla Strażników Galaktyki. Kompani He-Mana pojawiali się na ekranie dość rzadko i raczej na krótko, zrzucając na jego mocarne barki większość obowiązków związanych z obroną Eternii przed zakusami Szkieletora i mutantów. Dopiero pojawienie się na półkach sklepów oddziałów G.I. JOE zauważalnie zmniejszyło ich popularność.
 


From The New Adventures of He-Man – figurki. Posted by Staredobreczasy.pl on 4/21/2014 (39 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Warto również przeczytać:

VN:F [1.9.22_1171]
Jak wspominacie? +6 (od 6 głosy)
Podziel się na:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • Twitter
 • Wykop
 • Śledzik

4 odpowiedzi do Figurki Nowe Przygody He-Mana

 • Łukasz O. P-sz 84 -) pisze:
  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0 (od 0 głosy)

  Powyższy artykuł przypomniał mi stare dobre czasy, czasy mojego dzieciństwa

 • johnnytheboy pisze:
  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: +2 (od 2 głosy)

  Miałem naklejki z wizerunkami tych figurek pod koniec lat 80-tych z gum do żucia, rozpalały moją wyobraźnie jako dzieciaka, to były wspaniałe czasy. Niedawno znalazłem skany tych naklejek na jednym z blogów , powróciły czasy dzieciństwa. W tamtym okresie były one dla mnie jak jakieś relikwie, choć teraz może wydawać się to głupie.

 • Dawid Kocyba pisze:
  VA:F [1.9.22_1171]
  Ocena: 0 (od 0 głosy)

  To były wspaniałe czasy. Ale nigdy sie nie pozbyłem swoich figurek i pojazdów i zbieram je do dzisiaj. Gdyby ktoś miał coś ciekawego prosze o kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook