Linki sponsorowane

Wafelki Kukuruku

VN:F [1.9.22_1171]
Jak wspominacie? +5 (od 7 głosy)

koukou roukou logoObok gum do żucia „Turbo” i „Kaczor Donald” najlepiej pamiętanymi przeze mnie przysmakami z dzieciństwa są bez wątpienia wafelki Koukou Roukou, zwane powszechnie Kukuruku. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych były to jedne z najpopularniejszych słodyczy wśród dzieciaków. Nie tylko ze względu na smak.


Trudno mi zliczyć, ile razy szedłem do sklepu z banknotem ozdobionym wizerunkiem Bolesława Chrobrego – czyli dwoma tysiącami złotych – żeby kupić kolejny wafelek firmy BINGO S.A. Nie żebym aż tak bardzo lubił słodycze. Często zdarzało mi się tym smakołykiem dzielić, lub nawet go oddawać. Dla mnie najważniejsza była schowana w opakowaniu naklejka, jeden ze śmiesznych obrazków, które można było wklejać do specjalnego albumu kolekcjonerskiego.

 

kukuruku naklejki

 

Albumy te, wraz z popularnymi i śpiewanymi często przez maluchy piosenkami reklamowymi, były jednym z najważniejszych elementów promocji tego wafelka. Zawierały one ponumerowane miejsca na wszystkie 99 naklejek. Większość z nich przedstawiała zabawne rysunki zwierzaków: skorpiona robiącego zastrzyki, małpę grającą w koszykówkę, czy jeża podlewającego kaktusa. Najrzadszymi z nich były trzy ostatnie obrazki, nie przedstawiające zwierząt. Miałem w swoich rękach tylko jeden z nich, ozdobiony balonikami. Nie trafił on jednak do mojego albumu. Zamieniłem się z kolegą, za dwa komiksy ze Spidermanem. Długo uważałem, że zrobił mnie w balona.

 

YouTube Preview Image

 

Wielu dzisiejszych kolekcjonerów kart Magic the Gathering, lub figurek do Warhammera zaczynało prawdopodobnie od zbierania obrazków z wafelków Kukuruku. Wyprzedziły one zeszyty do zbierania naklejek z  Żółwiami Ninja i Transformersami, jak również Tazo z piłkarzami i bohaterami gier komputerowych. Znikły ze sklepów jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Internauci jednak pamiętają o nich, więc być może kiedyś jeszcze powrócą. W końcu Frugo się udało.

 

Warto również przeczytać:

VN:F [1.9.22_1171]
Jak wspominacie? +5 (od 7 głosy)
Podziel się na:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • Twitter
  • Wykop
  • Śledzik

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Connect with Facebook